
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Current Rating | 370 mA |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 120 Ω |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| DC Resistance (DCR) | 220 mΩ |
| Number of Lines | 2 |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.2 mm |
| Height | 1.3 mm |
| Inductance | 340 nH |
Stock: 3161
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20458
Ext.Price$0.20458
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20458 | $0.20458 |
| 10 | $0.18480 | $1.84800 |
| 50 | $0.16694 | $8.34700 |
| 100 | $0.14846 | $14.84600 |
| 500 | $0.13202 | $66.01000 |
| 1000 | $0.12523 | $125.23000 |
| 3000 | $0.11878 | $356.34000 |
